ראשי » אודות

אודות תיאטרון אלמינא

הקונספט :: פעילות תרבותית וחינוכית איכותית המתאימה לקהל מעורב - ערבים ויהודים. הפעילות משלבת אומנויות שונות ומכוונת לילדים ונוער וגם למבוגרים והיא במחירים נוחים. כל הפעילויות מותאמות לקהל מגוון במטרה ליצור פלטפורמה המספקת חוויה אישית לצד הזדמנות ליצירה אומנותית משותפת בצומת בין-תרבותית.
 

ייחוד :: תיאטרון רב-תרבותי המתמחה בהפעלת ילדים ונוער מקהל מעורב, ומעניק הזדמנות למשפחות לשבת ביחד ולקחת חלק במופע תרבותי איכותי. תיאטרון אלמינא הוא מודל לשיתוף פעולה ערבי-יהודי, שותפות ואפילו ידידות.
 

החזון :: המשימה של תיאטרון אלמינא היא לעורר השראה, לגשר, לתווך ולפעול להעלאת מודעות אצל הצופים והאורחים לגבי החשיבות של קיום משותף והיכולת להינות מתרבויות שונות דרך תיאטרון, מוזיקה ואומנויות. השאיפה שלנו היא להרחיב את הפעילות שלנו ולהגיע לגני ילדים, ספריות, מרכזים קהילתיים, בתי ספר בכדי להפיץ זרעים של תקווה וחזון לעתיד משותף נטול פחד.
 

הישגים :: מאז הקמת העמותה ותחילת הפעילות שלנו בשנת 2012 עד היום, אלמינא הפיקה ואירחה מגוון פעילויות רב-תרבותיות, דוגמת: הצגות, סדנאות יצירה, דרמה ודיאלוג, קונצרטים מוזיקאליים, תערוכות צילום, אמנות ועוד.

אני מאמין

נורמן עיסא (51), שחקן ובמאי. נולד בחיפה, בוגר בית צבי – בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה. השתתף במספר רב של הצגות בתיאטראות ברחבי הארץ, ביים הצגות, בעיקר לילדים, מנהל הפסטיבל להצגות הילדים הבינלאומי בחיפה. השתתף בסדרת הטלוויזיה הפופולרית "עבודה ערבית"; סדרה סאטירית העוסקת בנושאים הנוגעים לאינטרקציה יומיומית (וסטריאוטיפים) בין ערבים ויהודים בחברה הישראלית.

פרסים: 

2015 - פרס אופיר לשחקן המשנה הטוב ביותר על משחקו בסרט "מלחמת 90 הדקות"

2012 - פרס האקדמיה לטלוויזיה לשחקן הטוב ביותר בסדרה הקומית על משחקו בסדרה "עבודה ערבית"

2012 - איש השנה בתרבות של חיפה והקריות

2012 - פרס התיאטרון הישראלי לשחקן המשנה הטוב ביותר על משחקו בהצגה "אמנות" בתיאטרון חיפה.

2005 - ציון לשבח במונודרמה "ערבים רוקדים" במסגרת תיאטרונטו

2002 - פרס השחקן המצטיין בתיאטרון חיפה 

 

גדעונה רז (50), שחקנית, מחזאית
ודרמה-תרפיסטית. נולדה בפתח תקוה, בוגרת בית צבי – בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה, בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ובוגרת לימודי תרפיה באמנות של מכללת בית בית ברל. מנכ"לית עמותת אלמינא.

נורמן וגדעונה נשואים, יש להם שלושה ילדים, הם תושבים ותיקים ביפו ולוקחים חלק פעיל בתחומי אמנות וחינוך בקהילה הרב-תרבותית באזור.

אודות המייסדים

ברוכים הבאים לאלמינא - תיאטרון רב-תרבותי לילדים ונוער - מקום בו ילדים והוריהם משוחררים מגבולות, נקודות מבט צרות ונעשים ערים באופן טבעי לקיומם של אחרים. ברוכים הבאים לסביבה שלנו – לאקולוגיה שלנו - חופשית מהטיות ודעות קדומות. מהותה של אלמינא היא קבלה באמצעות יצירה. המחזות שלנו הם רב-לשוניים או אל-לשוניים; הסדנאות שלנו עוסקות בצבע וחומר; והקהל שלנו – בני אדם צעירים ומבוגרים. אנו נמנעים מהגדרות מכלילות כך שאין צורך בגישור או בפיוס. כאן תחוו שינוי שהוא תולדה של היצירתיות והדמיון.

תקוותנו היא לעורר השראה, לגשר, לתווך ולהעלות את המודעות לגבי חשיבות הקיום המשותף וההזדמנות ליהנות מהתרבויות השונות דרך תיאטרון...

מן העתונות

 

"דמיון חשוב יותר מידע, הידע מוגבל, אך הדמיון חובק עולם"

אלברט איינשטיין

"תנו לילדכם את אהבתכם אך לא את מחשבותיכם כי להם הגיגיהם. אפשר לכם לחפוץ להיות כמותם אך אל לכם לעשותם כמותכם, כי החיים פניהם קדימה לא אחור והם לא יתרפקו על האתמול"

ג'ובראן חליל ג'ובראן

"אנחנו מדברים בתיאטרון הזה על קיום, להתקיים, לבוא לראות הצגה, ליהנות מתיאטרון טוב. בלי להכניס את הילדים למקום של אם זה ערבי או יהודי. זה לא מעניין אותם, הם לא שואלים אחד את השני מאיזה מוצא אתה. אולי אם הצבע של אחד מהם קצת כהה ישאלו אותו משהו מתוך סקרנות, לא מתוך גזענות."

נורמן עיסא מציג: קווים למהפכה בתיאטרון הילדים,
אתר הארץ

כתבה על אלמינא בערוץ החדשות הבינלאומי i24news